Nowa klasa aktywów kryptońskich przewyższy Bitcoin i Ethereum w New Bull Run, mówi Luke Martin.

Według Luke’a Martina, analityka kryptograficznego, aktywa kryptograficzne o zdecentralizowanym finansowaniu (DeFi) będą nadal przewyższać szerszy rynek kryptograficzny.

Popularny handlowiec i szef Venture Coinist mówi, że uważa, że wschodząca klasa altcoins dopiero się zaczyna, a inwestorzy głównego nurtu pozostają nieświadomi ruchu DeFi.

„Uwaga głównego nurtu nie jest jeszcze w tej sprawie. W rzeczywistości istnieje wiele krypto-inwestorów, którzy nie są w DeFi jeszcze albo, powodem jest to, że nie przyciąga głównego nurtu zainteresowania. Nie są to również najłatwiejsze rzeczy do kupienia. Wiele z tych monet jest nieznanych, nawet pojęcia są trudne do zrozumienia i nabyć je jest również dość trudne. Nawet ludzie, którzy chcą się tam dostać, chyba się wahają, bo czekają na pełnię sezonu alt lub na rozerwanie Bitcoin Evolution. Więc masz naprawdę wyjątkowy trend, który dzieje się tutaj w krypcie…

Te altówki są zdecydowanie najlepszymi wykonawcami od kilku miesięcy. Myślę, że nadal będą najlepszymi wykonawcami. Masz takie rzeczy jak Compound (COMP), który zerwał się do 1 miliarda dolarów limitu rynkowego. Masz takie rzeczy jak LEND, który zrobił już prawie 100x. Masz LINK, który po prostu zerwał się do nowych, wszechobecnych szczytów.

Te monety lecą każdego dnia.

Niezależnie od tego, co robi Bitcoin, ETH czy reszta rynku kryptograficznego, teraz pieniądze są przeznaczane na te altcoiny DeFi. To była najlepsza grupa i sądzę, że nadal będzie najlepiej działającą grupą.“

Martin wskazuje na Aave (LEND), protokół open-source i non-custodial umożliwiający tworzenie rynków pieniężnych, jako jednego z najlepszych wykonawców w trendzie DeFi. Moneta wzrosła o ponad 1400% od czasu jej wprowadzenia na rynek.

Uważa on, że COMP, żeton zarządzania Etereum dla zdecentralizowanej platformy pożyczkowej Compound, został prawdopodobnie zawyżony do 1 mld dolarów limitu rynkowego, który prawie dotknął 21 czerwca zaledwie tydzień po wprowadzeniu na rynek. Według CoinMarketCap, obecny rynek firmy COMP wynosi 425,5 mln dolarów.

Martin mówi również, że ostatni rekord Chainlink był napędzany przez run byka DeFi.

„Ludzie mówią, że jeśli DeFi ma być duże. Potrzebuje informacji wyroczni. LINK będzie to zasilał.“

Pomimo swojego optymizmu, Martin ostrzega, że zmienność na rynkach kryptograficznych ma tendencję do gwałtownych zmian w górę i w dół, a cały rynek nadal będzie reagował na duże zmiany cen Bitcoina.