Wierność Ofercie Pożyczek Gotówkowych Zabezpieczonych Bitcoinami poprzez BlockFi

Codzienne kryptoreferencje i cotygodniowe raporty rynkowe Bitcoinów dostarczane są bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej.

Fidelity Digital planuje oferować pożyczki gotówkowe wspierane przez Bitcoin poprzez BlockFi.
Pożyczki są zabezpieczone na poziomie 60% ze względu na zmienność cen Bitcoinów.
Usługa jest skierowana głównie do instytucji, ale istnieje kilka alternatywnych usług kredytowych dla użytkowników detalicznych.

Fidelity Digital Assets ogłosiła, że jej klienci instytucjonalni będą mogli wykorzystywać Bitcoin jako zabezpieczenie kredytów gotówkowych.

Kredyty zabezpieczone Bitcoinami

Chociaż Fidelity oferuje różne usługi, w tym przechowywanie kryptograficzne, to jednak po raz pierwszy klienci będą mogli wykorzystać Bitcoin jako zabezpieczenie.

Oznacza to, że inwestorzy będą w stanie zdeponować Bitcoin jako zabezpieczenie za każdym razem, gdy otrzymają pożyczkę gotówkową. Ze względu na zmienność cen Bitcoinu, pożyczki będą zabezpieczone na poziomie 60% wartości pożyczki.

Fidelity oferuje nową opcję poprzez partnerstwo z BlockFi. Oznacza to, że klienci Fidelity będą potrzebowali konta BlockFi, aby móc korzystać z usługi.

Usługa może zyskać popularność
Fidelity uważa, że jej decyzja o oferowaniu kredytów kryptograficznych może stać się częścią większego trendu.

Tom Jessop, prezes Fidelity Digital Assets, stwierdził, że posiadanie Bitcoina jako zabezpieczenia jest „fundamentalną zdolnością“. Dodał, że praktyka ta prawdopodobnie stanie się „dość ważną częścią ekosystemu“ w miarę rozwoju rynków. Jego oświadczenie sugeruje, że inne firmy mogą wkrótce zacząć oferować pożyczki zabezpieczone przez Bitcoin.

Usługa ta jest skierowana głównie do inwestorów instytucjonalnych. Jednak BlockFi oferuje również usługi kredytowe skierowane do konsumentów, obok innych firm, takich jak Nexo i Celsius. Są to dobre opcje dla inwestorów detalicznych, którzy chcą otrzymać kredyt Bitcoin-backed.